Popieerasz nas? Pobeierz karte zasad miasteczka
)

Anna-Mirska-PerryAnna Mirska-Perry - aktywistka, dziennikarz, muzyk

Jedna z założycielek Fundacji NASZE MIASTECZKO. Prokurent w spółce Investment Environments (IN-VI) w Warszawie, związana z  IN-VI Investment Vision AG w Szwajcarii - międzynarodowej pracowni planistyczno-architektonicznej. Pracownia jako lider realizacji projektów wielkoskalarnych na całym świecie jest autorem master planu stołecznego Miasteczka Wilanów. Anna dołączyła do zespołu IN-VI w 2006 roku, jako dyr. marketingu i PR by później zając się sprawami administracyjno-operacyjnymi. Wcześniej przez kilka lat organizowała konferencje związane z branżą nieruchomości z ramienia Eurobuild CEE oraz The Report w Londynie, Barcelonie, Kijowie, Warszawie, Gdańsku czy Krakowie przygotowując je od strony merytorycznej. Przez osiem lat prowadziła własną firmę eventową, która zajmowała się zarówno kreacją i organizacją imprez stricte komercyjnych - np. otwarcie centrum handlowego Ferio Gaj we Wrocławiu - jak i przedsięwzięć nastawionych na dobroczynność np. cykl dobrze znanych gal „Anny dla Anny Dymnej” będących jej autorskim projektem (VIDEO ANNY DLA ANNY ). Dzięki pięciu edycjom tego charytatywnego wydarzenia udało się zebrać ponad 300 tys. zł na rzecz osób niepełnosprawnych. Za organizację niniejszych gal w 2011 roku Anna otrzymała wyróżnienie Gazety Finansowej za szczególny wkład w działalność CRS (VIDEO Z CEREMONII).

Anna-Mirska-Perry-Guy-PerryOd 2010 roku Anna zajęła się organizacją cyklu sąsiedzkich akcji „Move & Plant” nastawionych na poprawę kondycji przestrzeni publicznych nowo powstającego w stolicy osiedla Miasteczka Wilanów. Do dnia dzisiejszego Anna zorganizowała kilkanaście spotkań polegających na pozornie tylko prozaicznych zadaniach np. sadzenie drzew i krzewów, koszenie trawy, wyrywanie chwastów, wymiana koszy na śmieci na estetyczne, czyszczenie wody w kanale retencyjnym, usuwanie nielegalnych reklam czy ozdabianie miejskich latarni przy ul. Sarmackiej koszami z pelargoniami. Od początku akcje spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i wspierane były przez lokalne stowarzyszenie mieszkańców (SMMW), które dziś organizuje własne tego typu imprezy. Kilka akcji udało się zorganizować wspólnie z Urzędem Dzielnicy Wilanów. W 2010 roku Guy, Anna, oraz Katarzyna Radzikowska - przedstawiciel mieszkańców Miasteczka odebrali nominację do nagrody Stołka od Gazety Stołecznej. Poza wspomnianymi akcjami Anna i Guy od lat aranżowali wiele działań, a prowadzona przez nich pracownia IN-VI finansowała przygotowanie licznych projektów w przekonaniu, iż usprawni to rozwój osiedla zgodne z pierwotnie wytyczonymi zasadami, a także w trosce o dobro mieszkańców i na rzecz długoterminowej wartości dodanej całego założenia „miasto w mieście” jakim jest Miasteczko Wilanów.

Anna jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego gdzie na wydziale politologii uzyskała tytuł magistra. W 2017 r. dodatkowo obroniła pracę dyplomową na Podyplomowym Studium Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Anna jest autorką licznych artykułów branżowych dotyczących ładu i zagospodarowania przestrzennego. Teksty publikuje na łamach miesięcznika Teraz Wilanów, sporadycznie tygodnika Passa. Prowadziła blog na lokalnym portalu informacyjnym: WASZ WILANÓW

24 czerwca 2017 r. Anna miała przyjemność wystąpić w charakterze mówcy podczas międzynarodowej konferencji naukowej „Rola partycypacji społecznej w kształtowaniu miasta” zorganizowanej przez Wydział Architektury, Politechniki Warszawskiej. Jej wystąpienie dotyczyło partycypacji społecznej w Miasteczku Wilanów.

Anna swobodnie posługuje się językiem angielskim oraz posiada znajomość języka włoskiego w stopniu komunikatywnym. Jest zaangażowaną mamą dwójki urwisów. Jej największą pasją poza działaniami na rzecz uporządkowanej przestrzeni publicznej jest jeździectwo. Pasjonują ją wyścigi długodystansowe (endurance). W styczniu 2018 r. Anna zdobyła srebrny medal w wyścigu o dystansie 40 km w Lonavala (Indie). W sezonie 2017/2018 uczestniczyła z powodzeniem w kwalifikacjach FEI (UAE) na dystansach 40 i 80 km. Trzy lata wcześniej Anna otrzymała 2 miejsce w klubowych zawodach skokowych k/ Warszawy. Przygodę z jazdą konną zaczęła w 2014 r.

 

News

kwiecień 01, 2015

Park Klimczaka – mniej znaczy więcej

Park Klimczaka – mniej znaczy więcej

Miesięcznik Teraz Wilanów: Park Klimczaka – mniej znaczy więcej…


listopad 06, 2014

Oczy wypełnione pustką

Oczy wypełnione pustką

Artykuł "Oczy wypełnione pustką " w PASSA – tygodnik sąsiadów …


maj 30, 2014

Nie chcą drzewa z metalowymi liśćmi

Nie chcą drzewa z metalowymi liśćmi

Artykuł w Gazeta Wyborcza-Gazeta Stołeczna…


marzec 01, 2015

Balkon - wspólna sprawa

Balkon - wspólna sprawa

Magazyn Teraz Wilanów: Balkon - wspólna sprawa…


październik 16, 2014

(Nie)pożądana galeria w Wilanowie

(Nie)pożądana galeria w Wilanowie

Artykuł "(Nie)pożądana galeria w Wilanowie" w Gazecie: PASSA tygodnik sąsiadów…


maj 10, 2014

AKTYWNOŚĆ PRZEDFUNDACYJNA/INFO WYBRANE WYDARZENIA

W niniejszym dziale przedstawiamy wybrane działania przedfundacyjne, które stanowią o naszym dorobku (materiały są aktualnie wgrywane) i skłoniły nas do założenia Fundacji. Wcześniej funkcjonowaliśmy jako osoby fizyczne, pracownia IN-VI będąca autorem koncepcji urbanistycznej Miasteczka Wilanów czy wspierający się nawzajem mieszkańcy działający w wybranych tematach w tandemie ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Miasteczka Wilanów.…

Wykonane przez: ComminT Sp. z o.o.