Popieerasz nas? Pobeierz karte zasad miasteczka
)

GUY-PERRYGuy Perry – architekt, urbanista francusko-amerykańskiego pochodzenia. Fundator NASZEGO MIASTECZKA - twórca strategii rozwoju i koncepcji zagospodarowania Miasteczka Wilanów. Aktualnie Vice President of Urban Planning and Design w McKinsey & Company LME Limited. Wcześniej min.: President - Cities + Strategy w Essel Infra & Utilities w Indiach oraz Executive Director - Buildings + Places w AECOM Asia Pacific w Hong Kongu będącej największą firmą projektową świata. Założyciel biura projektowego Investment Environments (IN-VI), które powstało w 2000 roku w Warszawie. IN-VI opracowało master-plany dla wielu projektów na całym świecie oraz zrealizowało liczne projekty architektoniczne (w Warszawie np. budynek mieszkalny w konwencji live-work Woronicza Qbik).

Guy Perry kierował min. pracami nad dwoma nagrodzonymi projektami rewitalizacji terenów portowych w Palma de Mallorca. Wcześniej, jako wiceprezes HOK Intercontinental, w ramach inwestycji prowadzonych przez firmę globalnie, Guy Perry zaprojektował jeden z największych na świecie miejski kompleks kinowy we francuskim Mulhouse. W Kajima Corporation przez siedem lat był managerem projektów powstających w Japonii, Europie i na Hawajach pracując wówczas w Tokio, Paryżu i Brukseli obejmujących obiekty o funkcjach rekreacyjnych, mieszkalnych oraz biurowych. Guy objął następnie stanowisko starszego vice prezesa w firmie deweloperskiej TrizecHahn nadzorując projekty deweloperskie i projektowe na terenie całej Europy.

Guy Perry rozpoczynał karierę współtworząc z Ricardo Bofill’em projekty: kompleksu olimpijskiego w Barcelonie, okręgu Antigone w Montpellier we Francji oraz głównej siedziby SWIFT w Brukseli. Dla SOM zaprojektował obiekty bankowe w rejonie zatoki San Francisco.

Strategie zrównoważonego rozwoju dla obszarów miejskich były wielokrotnie tematem jego publicznych wystąpień między innymi podczas kilku szczytów ONZ w Nowym Jorku i Genewie oraz wielu innych konferencji organizowanych przez ULI (Urban Land Institute), MIPIM, Cityscape i inne wiodące organizacje świata. Guy Perry zdobył dwa tytuły magisterskie i liczne nagrody na Uniwersytecie Harvarda oraz od min.: organizacji ULI, ISOCARP czy Architecture Review. W ciągu ostatniej dekady przez ponad osiem lat wykładał na zmianę na Harvardzie oraz na MIT. Aktualnie prowadzi studio z absolwentami Hong Kong University, którego przedmiotem zainteresowania jest gdański projekt Young City Gdańsk. Guy został uhonorowany medalem instytutu Smithsona za jego wkład w powstanie filmu dokumentalnego „Dream Window”, za który instytut otrzymał nagrodę Emmy.

News

kwiecień 01, 2015

Park Klimczaka – mniej znaczy więcej

Park Klimczaka – mniej znaczy więcej

Miesięcznik Teraz Wilanów: Park Klimczaka – mniej znaczy więcej…


listopad 06, 2014

Oczy wypełnione pustką

Oczy wypełnione pustką

Artykuł "Oczy wypełnione pustką " w PASSA – tygodnik sąsiadów …


maj 30, 2014

Nie chcą drzewa z metalowymi liśćmi

Nie chcą drzewa z metalowymi liśćmi

Artykuł w Gazeta Wyborcza-Gazeta Stołeczna…


marzec 01, 2015

Balkon - wspólna sprawa

Balkon - wspólna sprawa

Magazyn Teraz Wilanów: Balkon - wspólna sprawa…


październik 16, 2014

(Nie)pożądana galeria w Wilanowie

(Nie)pożądana galeria w Wilanowie

Artykuł "(Nie)pożądana galeria w Wilanowie" w Gazecie: PASSA tygodnik sąsiadów…


maj 10, 2014

AKTYWNOŚĆ PRZEDFUNDACYJNA/INFO WYBRANE WYDARZENIA

W niniejszym dziale przedstawiamy wybrane działania przedfundacyjne, które stanowią o naszym dorobku (materiały są aktualnie wgrywane) i skłoniły nas do założenia Fundacji. Wcześniej funkcjonowaliśmy jako osoby fizyczne, pracownia IN-VI będąca autorem koncepcji urbanistycznej Miasteczka Wilanów czy wspierający się nawzajem mieszkańcy działający w wybranych tematach w tandemie ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Miasteczka Wilanów.…

Wykonane przez: ComminT Sp. z o.o.